Tepovače – extraktory na dôkladné čistenie

Tepovače-extraktory značky Kärcher sa postarajú na kobercoch o dôkladnú čistotu až do hĺbky vlákien. Čistiaca tekutina sa vstrekuje pod tlakom a potom sa odsaje spolu s uvoľnenou špinou. Účinne sa tak odstráni mastnota, špina a zápach.
Princíp tepovania s extrakciou

Pri tepovaní s odsávaním sa voda spoločne s čistiacim prostriedkom v jednom pracovnom kroku nastrieka a vzápätí sa odsaje spolu so špinou.
Hygienicky a čisto

Tepovače-extraktory Kärcher sa výborne hodia nie len pre alergikov. K cieľovej skupine patria aj domácnosti so zvieratami.

Vysávače s inovačnou technológiou s vodným filtrom

Na rozdiel od bežného vysávača s filtračným vreckom stavia novo vyvinutý vysávač s vodným filtrom DS 5.800 na prirodzenú silu
vody, ktorá sa vo filtri rozvíri vysokou rýchlosťou. Nasatá
špina prechádza touto rozvírenou vodou a spoľahlivo sa odfiltruje zo vzduchu a naviaže na
vodu. Výsledkom je čerstvý, mimoriadne čistý vzduch.

Tipy na čistenie kobercov
Prečo by sa mal koberec čistiť?

Pravidelné čistenie (udržiavacie, medzičistenie a základné čistenie) udrží vzhľad vášho koberca, zvýši jeho životnosť a postará sa o hygienu. Keďže sa koberec neznečisťuje iba viditeľne na povrchu, ale aj vo vnútri, nie je možné potrebu čistenia rozpoznať priamo. Je veľmi dôležité špinu pravidelne odstraňovať a správne ošetrovať fľaky.

Na základné čistenie kobercov sa používa tzv. nástrek s extrakciou. Na tento účel odporúčame tepovač-extraktor Kärcher v kombinácii s čistiacimi prostriedkami RM 769 a 760.

Pri základnom čistení koberca postupujte takto:

Predumytie: Najprv sa cez trysku nastrieka voda a čistiaci prostriedok (čistiaci roztok) pevne stanoveným tlakom zo vzdialenosti 10 cm. Čistiaci prostriedok by mal pôsobiť cca 10 minút.
Hlavné umývanie: Teraz prechádzajte podlahovou hubicou po koberci a zapracujte pritom čistiaci roztok. Uvoľnená špina sa povysáva v tom istom alebo nasledujúcom pracovnom kroku.
Opláchnutie: Teraz sa koberec opláchne čistou vodou a pomocou odsávacej hubice sa odsaje čistiaci roztok spolu so špinou.
Odsatie: Po vyschnutí by sa mal koberec dôkladne povysávať vysávačom.