Čistota hrá v našich životoch mimoriadne podstatnú úlohu. Niekedy je však veľmi ťažké rozhodnúť sa pre správnu čistiacu techniku, ktorá by nám celý proces uľahčila. Z toho dôvodu sa už viac ako tri roky pohybujeme na poli čistiacich prístrojov, ktoré predstavujú vo svojej kategórií špičkovú kvalitu. Pracujeme s technikou Kärcher, ktorú my i naši klienti považujeme za spoľahlivú, výkonnú a kvalitnú.

Ako funguje spolupráca s nami? V každom prípade sa snažíme stavať na individuálnom prístupe. Našou víziou je ponúknuť každému klientovi služby, ktoré sú presne stavané na jeho potreby a požiadavky. V prvom rade začíname individuálnou konzultáciou, pri ktorej si prezrieme priestory, na ktoré potrebujete čistiacu techniku používať. Zhodnotíme stav priestorov, použité materiály, frekvenciu používania a množstvo ďalších faktorov, ktoré hrajú pri výbere čistiacej techniky nezanedbateľnú úlohu.

Po prebehnutí celej konzultácie prichádza na rad návrh vhodných prístrojov. Predstavíme Vám prístroje nachádzajúce sa v našej ponuke a vysvetlíme, ako je s nimi potrebné zachádzať. Nechceme, aby ste kupovali produkty, ktoré nemáte možnosť pred samotnou kúpou vidieť. Nepokladáme to za profesionálne jednanie, pretože je to, ako kupovať mačku vo vreci. Práve z toho dôvodu Vám produkt donesieme hneď, ukážeme, ako jednoducho je možné s ním manipulovať, a samozrejme poskytneme možnosť všetko si vyskúšať. V prípade, že by sa daný produkt momentálne nenachádzal na našom sklade, nerobí nám problém Vám ho okamžite objednať.

Naše predajne nájdete v Leviciach a Banskej Štiavnici. To však neznamená, že nás nemôžete kontaktovať v prípade, že sa nachádzate v inom kúte Slovenska. Zaoberáme sa predajom čistiacej techniky a ten je možné realizovať nech už pochádzate odkiaľkoľvek. Je pre nás mimoriadne dôležité prinášať každému z našich klientov služby, ktoré sú stavané presne na jeho potreby a požiadavky. Naším cieľom je pristupovať ku každej objednávke vždy profesionálne a zodpovedne. Chceme, aby každý z našich zákazníkov využíval čistiacu techniku, ktorá presne zapadá do jeho potrieb a predstáv. Zároveň však staviame na kvalite overenej značky Kärcher, ktorá neustále prichádza s najnovšími produktami a technologickými novinkami.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Misia:

V spoločnosti Frankie Trade chceme byť vnímaný ako spoločnosť, ktorá poskytuje excelentné poradenstvo, riešenia na mieru a dodávku vysokokvalitných preduktov pre zjednodušenie čistenia.

Vízia:

Priniesť inovácie v čistení do každodenného života a tým spĺňať potreby zákazníka a vytvárať udržateľné hodnoty.

Hodnoty:

  • Ľudský, zrozumiteľný ale profesionálny prístup
  • Orientácia na individuálne potreby zákazníka
  • Kreatívne riešenia pre najefektívnejšie čistenie
  • Dôslednosť a detail
  • Transparentnosť pre všetkých obchodných partnerov

HISTÓRIA

Alfred Kärcher – Pedant a podnikateľ

Alfred Kärcher bol jedným z početných vynálezcov a podnikateľov, ktorých prinieslo Württembersko od začiatku industrializácie – ako Robert Bosch, Gottlieb Daimler alebo Graf Zeppelin. S veľkou angažovanosťou sa zasadzoval za uskutočnenie svojich nápadov. V roku 1924 končí vtedy ako 23-ročný štúdium na Technickej vysokej škole v Štuttgarte a najprv pracuje v zastupiteľskej firme svojho otca, ktorú vyvinul na konštrukčnú kanceláriu. V roku1935 zakladá tento inžinier v Štuttgarte-Bad Cannstatt vlastný podnik, aby sám vyrábal svoje nápady na produkty z oblasti vykurovacej techniky a uvádzal ich na trh. Alfred Kärcher konštruuje a stavia podľa vlastného patentu okrem iného takzvanú „soľnú kaliacu pec Kärcher“ na popúšťanie ocele a kalenie ľahkých kovov v priemysle.

V roku 1939 sa sťahuje do Winnendenu, kde sa ešte dnes nachádza hlavné sídlo tohto rodinného podniku. V tom čas sa vyrábajú aj prístroje na nahrievanie lietadlových motorov a palubné ohrevy. Po skončení 2. svetovej vojny sa koncentruje na produkty najnutnejšej dennej potreby: Kruhové pece, malé sporáky, ručné vozíky a prívesy za traktory.

Vstup do čistiacej techniky

Prelom v čistiacej technike sa Alfredovi Kärcherovi podarí v roku 1950 s vývojom prvého európskeho horúcovodného vysokotlakového čističa (parné otryskávacie zariadenie „DS 350“). Konštrukcia ohrevu vody sa ukázala ako perspektívna, takže je dodnes základom všetkých horákov.

Ako mnohí Alfred Kärcher už nezažil úspech svojej inovácie. Keď 17. septembra 1959 zomiera vo veku 58 rokov, preberá jeho žena Irena vedenie spoločnosti a počas troch desaťročí úspešne riadi spoločnosť. Ich deti Johannes Kärcher a Susanne Zimmermann von Siefart nesú dnes v druhej generácii zodpovednosť za rodinný podnik.

Internacionalizácia

V roku 1962 zakladá Kärcher prvú zahraničnú spoločnosť vo Francúzsku, neskôr aj v Rakúsku a Švajčiarsku. Internacionalizácia dôsledne napreduje. V roku 1975 otvára Kärcher závod v Brazílii; desať rokov neskôr má podnik založených už 16 distribučných spoločností, okrem iného v Severnej Amerike, Afrike a Austrálii. V roku 2012 má Kärcher dcérske spoločnosti v 57 krajinách a v zahraničí vytvára 85% obratu. O dokonalé zabezpečenie zákazníkov na celom svete sa stará 40 000 servisných miest vo viac než 190 krajinách.

Rast vďaka inovácii

Po fáze diverzifikácie sa Kärcher v roku 1974 koncentruje na vysokotlakové čistenie. Počas tejto fázy došlo aj k zmene farby strojov z modrej na dnešnú žltú, ktorou je Kärcher známy po celom svete. V roku 1980 rozšírila spoločnosť svoje spektrum produktov na základné čistiace vybavenie, predovšetkým na oblasti prepravy a upratovania budov. Ponuka sa postupne doplňovala o mokré-suché vysávače, zametacie a umývacie automaty, autoumyvárky, parné čističe, čistiace prostriedky ako aj zariadenia na úpravu pitnej a odpadovej vody.

K medzníkom dejín Kärcheru patrí zavedenie prvého prenosného vysokotlakového čističa HD 555 profi v roku 1984 a s tým súvisiace sprístupnenie trhu pre konečných spotrebiteľov. V roku 1993 sa táto paleta produktov rozšírila na oblasť interiérov. Odvtedy ponúka Kärcher napríklad aj parné čističe a vysávače pre súkromné domácnosti. Ako celosvetovo prvý, plne autonómny vysávací robot bol v roku 2003 uvedený na trh RoboCleaner RC 3000. V roku 2007 vstupuje Kärcher na úplne nové obchodné pole – záhradu, ktoré zahŕňa čerpadlá pre zavlažovanie, odvodňovanie a zásobovanie domácnosti vodou ako aj rozsiahle príslušenstvo.

V profesionálnej oblasti zaviedol Kärcher ako pionier v roku 1986 techniku čistenia valcovými kefami pre umývacie automaty. Vďaka novej rotačnej tryske vyvinutej v roku 1995 sa môže účinok čistenia vysokotlakovými čističmi takmer zdvojnásobiť. Priebežne sa zlepšuje schopnosť zachytávania prachu profesionálnych mokrých-suchých vysávačov a v roku 2007 sa na trh uvádza inovatívne čistenie filtrov Tact. Okrem toho vznikajú pri celosvetových čistiacich projektoch nové metódy čistenia. 284 travertínových stĺpov v Ríme sa tak vyčistilo metódou otryskávania, ktorá bola vyvinutá výlučne pre tento projekt – celkovo na ploche 25.000 m². Od roku 2009 predáva Kärcher vysokotlakové čističe, ktorými sa pri tlaku až do 2 500 bar môže nielen čistiť, ale dokonca aj realizovať sanácie fasád a strhávať betón. V rovnakom roku sa na trh uvádza multifunkčný komunálny zametací stroj; a dávkovače vody sprístupňujú možnosti pre nové cieľové skupiny.

Kärcher – líder na svetovom trhu

Inovácia je a ostáva najdôležitejším faktorom vývoja. Len v samotnom roku 2011 uviedol Kärcher na trh vyše 100 nových produktov. Líder na svetovom trhu pre čistiacu techniku sa aj v budúcnosti bude vyznačovať vynaliezavosťou, špičkovým výkonom a inovatívnym riešením problémov.