Možnosti využitia

Možnosti využitia našich parných čističov sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj pri žehlení a ošetrovaní textílií. Objavte rôznorodé použite pary a nechajte sa prekvapiť kopou možností:

Čistenie dlažby

Na medzičistenie príp. dodatočné čistenie používajte, prosím, utierku, ktorú poskladáte a napevno upnete na podlahovú hubicu. Na mimoriadne dôkladné čistenie môžete použiť aj utierku z mikrovlákna (špeciálne príslušenstvo).

Po uvoľnení pary posúvajte hubicu rázne sem a tam, pričom nemusíte permanentne pridávať paru. Aby ste vyčistili škáry, nemali by ste hubicu posúvať iba priečne, ale vedome raz
aj diagonálne ku škáre.
Vysávanie:

Pred parným čistením odporúčame podlahu povysávať. Laminátové podlahy čistite iba v tom prípade, ak ste si istý, že boli odborne položené a zlepené.

Čistenie laminátovej podlahy

Polovičným množstvom pary môžete čistiť aj laminát alebo lakované parkety (neolejované alebo nevoskované!). Prietok pary sa regulujte na parnej pištoli. Používajte 2 utierky (= 4 vrstvy), aby sa priamo na plochu dostalo čo najmenej pary. Nikdy neostávajte hubicou vypúšťajúcou paru dlhšie na jednom mieste, aby sa podlaha príliš nenamočila. Nižšia zvyšková vlhkosť potom vyschne rýchlo a bez šmúh.
Tip:

Pred parným čistením odporúčame podlahu povysávať. Laminátové podlahy čistite iba v tom prípade, ak ste si istý, že boli odborne položené a zlepené.

Čistenie kúpeľne a WC

Bleskovo rýchlo a bleskovo čisto: Na čistenie obkladačiek, skla a zrkadiel, armatúr, škár a pod.
Zvyšky vodného kameňa a mydla

Pomocou abrazívnej utierky (súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľňu) odstránite bez námahy aj zažraté zvyšky vodného kameňa a mydla.
Čistenie armatúr

Aby ste nepoškrabali chrómované a antikorové armatúry, používajte výlučne bodovú trysku. Držte ju úplne blízko pri čistenom objekte a počkajte, kým sa vodný kameň uvoľní. Ak je pevne priľnutý alebo je na nevhodnom mieste, potom na trysku nasaďte kefku. Príslušné miesto potom vydrhnite pomocou silných nárazov pary. Čistenie armatúr
Ak je mastný film už starší, nevyhnete sa drhnutiu a pritláčaniu. Pridávajte pritom vždy paru.
Postupne sa mastnota nazbiera v utierke. Preto by ste mali utierku občas vymeniť.
Pre výsledok bez šmúh vyleštite následne vyčistenú plochu pomocou žltej utierky z mikrovlákna.
Priamym naparovaním a rýchlym drhnúcim pohybom uvoľníte dokonca aj zatvrdnutú špinu.
Hrubšie vrstvy vodného kameňa by ste mali vopred pokvapkať octom alebo kyselinou citrónovou a nechať pôsobiť.
Mimochodom: Pravidelné naparovanie zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa v budúcnosti.

Čistenie okien a zrkadiel

Pred použitím parného čističa najprv vykonajte základné čistenie: Pomocou ručnej hubice a parnej utierky dôkladne vyčistite sklá. Tip na zimu: Ak sú sklá veľmi studené, predhrejte ich zo vzdialenosti asi 5 cm.
Následne sklenené plochy naparte pomocou bodovej trysky smerom zhora nadol.
Potom „vodu z pary“ pomocou stierky vo viacerých pásoch stiahnite nadol. Aby sa zabránilo tvorbe šmúh, z času na čas utrite stierku dosucha utierkou.
Ak pri stieraní stierkou ostane na povrchu ešte zopár kvapiek – nie je to žiaden problém. Jednoducho ich môžete zotrieť utierkou a neostanú žiadne šmuhy.

Čistenie škár v obkladačkách

Na cielené čistenie škár sa hodí bodová tryska, na ktorú by ste mali navyše nasunúť kruhovú kefku.
Priamym naparovaním a rýchlym drhnúcim pohybom uvoľníte dokonca aj zatvrdnutú špinu.
Po parnom čistení vytrite plochu dosucha utierkou. Pozor pri silikónových škárach: naparujte iba krátko, aby sa šetril materiál.

Odstraňovanie mastných usadenín

Antikoro je moderné – avšak dobre vyzerá iba bez mastného filmu. Obzvlášť dobré výsledky tu docielite pomocou jemného návleku z plyšového velúru a žltej a žltej utierky z mikrovlákna (špeciálne príslušenstvo) zo súpravy utierok z mikrovlákna pre kuchyňu.
Ak je mastný film už starší, nevyhnete sa drhnutiu a pritláčaniu. Pridávajte pritom vždy paru.
Postupne sa mastnota nazbiera v utierke. Preto by ste mali utierku občas vymeniť.
Pre výsledok bez šmúh vyleštite následne pomocou žltej utierky z mikrovlákna.

Oživovanie oblečenia

Pomocou prídavnej hubice na oblečenie je aj oživenie oblečenia hračkou. Pomocou integrovaného odstraňovača žmolkov bez námahy odstránite z oblečenia vlasy a žmolky. Záhyby na závesoch a šatách vyhladíte jednoducho bez toho, aby ste ich museli najprv položiť na žehliacu dosku. Spoľahlivo odstránite aj zápach. Skutočné uľahčenie práce!
Šaty_oživenie
Para je prirodzená a dôkladná

Jednoducho, biologicky čisto a ekologicky: Parné čistenie je najprirodzenejším spôsobom čistenia – a tým ideálnou alternatívou k bežnému upratovaniu. Možnosti využitia sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj pri žehlení a ošetrovaní textílií. Para vám tak ušetrí drahocenný čas, ktorý môžete využiť na iné veci. Tak prečo nevyužiť silu pary na malé aj veľké úlohy v domácnosti??
Ako parné čistenie uľahčuje náš život.

Dávno predtým, ako človek začal premýšľať o čistote, vznikla na zemi – v sopkách a gejzíroch – vodná para. Avšak až po roku 1700 dozrel čas na praktické využite sily z vodnej pary. Vyslovene moderným praktickým využitím vodnej pary je parné čistenie.
Prečo je čistenie parou ekologické?

Celkom jasne: Čistenie parou je čistenie bez chémie. Už samotné spojenie parnej sily a teploty uvoľní najnepoddajnejšie znečistenie a čistiaci prostriedok sa stáva nadbytočným. Šetrí sa tým základ nášho života – voda, ale aj naša domáca pokladňa.

Parné čistenie odľahčuje prírodu a prírodné zdroje aj v inom ohľade:: Odpadá tak napríklad likvidácia obalového materiálu z čistiacich prostriedkov – čo vo výslednom efekte šetrí energiu a suroviny.

Voda je navyše ako čistiaca para veľmi úsporná: Už z jedného litra normálnej vody z vodovodu získame okolo 1 700 litrov pary! To postačí na asi 20-minútové parné čistenie – čo je dosť na kompletné vyčistenie menšieho bytu. A keďže je prúd potrebný iba na nahriatie, udrží sa jeho spotreba taktiež v medziach.
Prečo je čistenie parou zdravšie?

Kto čistí parou, chráni seba aj svoju rodinu. Pretože parný kondenzát nezanecháva na rozdiel od čistiacich roztokov na vyčistenom povrchu žiadne potenciálne alergénne zvyšky. To je mimoriadne dôležité pre malé deti, ktoré s obľubou berú do úst rôzne predmety. Aj nehody v dôsledku nesprávneho použitia čistiaceho prostriedku, podráždenie pokožky alebo iné zdravotné problémy spôsobené čistiacimi prostriedkami už nie sú pri čistení parou viac aktuálnou témou.

Nadýchnu sa aj alergici. Keďže para viaže prach a alergény (roztoče a ich výlučky), tie sa nerozvíria, citeľne sa zlepšuje klíma v miestnosti. A v neposlednom rade, aj telesná námaha je pri čistení parou výrazne nižšia – pretože para jednoducho pracuje za vás.